Луганський
Logo Луганський
 

"Луганський" адрес и контакты:

Адрес:
Телефон:+38 06472 52391
Полное название: Природний заповідник Луганський
Еще названия:Луганский природный заповедник
Категории:
 • Достопримечательности Станицы Луганской
 • Интересные места Станицы Луганской
 • Сайт:http://zapovednik.lg.ua

  Природний заповідник Луганський

  Луганський природний заповідник є природоохоронною, науково-дослідною та еколого-просвітницькою установою загальнодержавного значення, метою якої є збереження та вивчення природного ходу природних процесів і явищ, генетичного фонду рослинного і тваринного світу, окремих видів і угруповань рослин і тварин, типових та унікальних екологічних систем .

  Заповідник розташований у Луганській області і складається з чотирьох відділень (філій) - Станично-Луганського площею 498 га в Станично-Луганському районі, відділення Стрільцівський степ площею 1036,5 га в Міловському районі, відділення Провальський степ площею 587,5 га в Свердловському районі та відділення Трьохізбенський степ площею 3281 га в Слов'яносербському та Новоайдарському районах. Загальна площа заповідника 5403,0 га.

  У сучасному вигляді заповідник був створений 12 листопада 1968 р. Однак його історія сягає корінням в 20-ті рр. минулого століття, в період бурхливого розвитку і офіційного становлення заповідної справи в Україні. У 1923 р. був створений Стрілецький степ (в майбутньому Стрільцівський) - один з найстаріших заповідників України і ключове відділення майбутнього Луганського природного заповідника. В історії заповідника створення нових і розширення існуючих відділень завжди було пов'язано з подоланням сильного опору з боку господарюючих суб'єктів, оскільки в Степовій зоні, де розташований заповідник, майже не залишилося земель, які б не використовувались у сільському господарстві.

  Велика частина території заповідника - це степові ділянки. Незважаючи на невеликі розміри, вони повною мірою демонструють всю пишність і велич українського степу. Немов морські хвилі танцює на вітрі срібляста ковила. На її тлі яскравими барвами наповнюють степ сотні видів квітучих однодольних і дводольних трав. Крім різнобарв'я кольорів, в степу можна відчути насичений пряний аромат всього різноманіття дикої флори. Сотні видів птахів наповнюють простір степу своїм чудовим співом. Що може бути красивіше степу в розпал його цвітіння!

  Серед 1200 видів вищих судинних рослин Луганського природного заповідника відомо 187 ендеміків, з них більше 10 - вузьколокальних (астрагал крейдолюбний, чебрець вапняковий, серпуха донська, тонконіг червононогий, астрагал Ольги, лядвенець Ольги, ковила шершава, волошка первинногерберова та ін.), близько сотні рідкісних і зникаючих видів. До Червоної книги України занесено 43 види рослин, у тому числі 32 види судинних рослин, один вид водоростей, 8 видів грибів, 2 види лишайників. До Європейського червоного списку внесено 19 видів, до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) - 7, у списку Бернської конвенції значиться 4 види.

  У Зелену книгу України внесено 14 формацій рослинності заповідника, серед них головним чином степові формації (ковили Залеського, вузьколистої, Лессінга, дніпровської, волосистої тощо), але є й рідкісні водні угруповання (сальвінії плаваючої, рдесту червоніючого та ін.).

  У фауні заповідника близько 4000 видів, з них 99 внесено до Червоної книги України, 75 видів значаться в списку Боннської конвенції, 196 - Бернської конвенції, 53 види - конвенції СІТЕС, 22 види - в списку МСОП, 29 - в Європейському червоному списку. На території заповідника відомі 66 видів ссавців, 245 - птахів, 10 - плазунів, 9 - земноводних, 3677 - безхребетних, їх них павукоподібних - 475, комах - 3182 види. Триває відкриття та опис нових видів безхребетних тварин з території заповідника.

  Луганський природний заповідник запрошує до співпраці всіх зацікавлених у збереженні унікальної природи українських степів, веденні наукових досліджень на заповідній території, створенні нових заповідних територій, екологічному вихованні населення.

  "Природний заповідник Луганський" находится по адресу: Станица Луганская, вул. Рубіжна, 95. На этой странице Вы можете посмотреть контакты (телефон) компании "Луганський", оставить свой отзыв, посмотреть карту проезда к улице "Станица Луганская, вул. Рубіжна, 95"! Если Вам нравится "Луганський" Вы можете поделиться ссылкой с друзьями, а также добавить в свой справочник!

   
   

  Отзывы & Вопросы (0)

  Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
   

  Представитель компании:

  Это ваша компания? Я представитель

  Несколько ближайших мест

  Природний заповідник Луганський 0 км.
   
   
   
   
  © 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты